Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
po - pá 9:00 - 19:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. ČLÁNKY
 3. REDUKČNÍ DIETA
Redukční dieta

Převážná většina z nás se někdy v životě pokoušela o úpravu tělesné hmotnosti, nebo o tom alespoň uvažovala. Stejně tak většina z nás svým snažením získala praktickou zkušenost a zjistila, že dokázat zredukovat tělesnou hmotnost není vůbec jednoduché a asi ještě těžší je zredukovanou hmotnost udržet. Každý, kdo se pro redukci hmotnosti rozhodne, musí se v první řadě psychicky připravit na to, že první výsledky se začnou dostavovat až po určitém čase a k jejich dosažení je potřebné vynaložit velké úsilí a být patřičně vytrvalý. Dále je nutné si uvědomit, že „rozumná“ redukce hmotnosti by se měla pohybovat kolem 2 kg za měsíc. Při vyšších úbytcích si ztrátu tuku organizmus pamatuje a snaží se ho rychle doplnit. Během redukční diety je nutné mít neustále na paměti, že nesprávnou dietou si lze přivodit závažné zdravotní problémy, od poruch metabolismu až po psychické poruchy (mentální anorexie, bulimie).

V praxi téměř všechny redukční diety využívají principu omezení energetického příjmu a pro zvýšení efektu se často přidávají vhodné tělesné aktivity pro zvýšení energetického výdeje. Pokud je omezení energetického příjmu na stále stejné úrovni, dochází přibližně po dvou týdnech k tomu, že organizmus se metabolicky přizpůsobí a začne chybějící energii šetřit. Tato úspora může činit až 30 %, takže i při omezení energetického příjmu se při déle trvající dietě nehubne. Naopak po ukončení diety a návratu k původní stravě se začne rychle přibírat.

Osvědčený dietní program pro spalování podkožního tuku

Rádi bychom Vám představili dietní program pro spalování podkožního tuku, který byl mnohokrát ověřen v praxi a lze s ním dosáhnout požadovaného efektu bez nepříjemného strádání (hladovění). Při dodržení následujícího postupu, vhodné skladbě jídelníčku a použití doporučených doplňků stravy lze dosáhnout snížení hmotnosti o 3 kg až 8 kg za měsíc.

Dietní program se skládá ze tří fází podle skladby potravy:

1. fáze – postupné snižování příjmu sacharidů. Je nutné si uvědomit, že lidský organizmus funguje s určitou setrvačností a na každou plánovanou změnu je třeba ho připravit. Proto je důležité před druhou, nejdůležitější fází dietního programu postupně omezit příjem sacharidů (uhlovodanů).

2. fáze – vychází z toho, že pro lidský organizmus jsou jako nejrychlejší zdroj energie, kterou neustále potřebuje ke svému fungování, sacharidy. Sacharidy (uhlovodany) dokáže organizmus poměrně rychle přeměnit na energii. Pokud tento zdroj sacharidů organizmus nemá, nebo má jen v omezené míře, začíná používat jako zdroj energie podkožní tuk. Až na zcela posledním místě jsou jako zdroj energie bílkoviny. Jelikož jsou bílkoviny pro lidský organizmus poměrně těžko stravitelé a získání energie z nich je hodně náročné, zaměřuje se organizmus nejprve na podkožní tuk. K tomu, aby organizmus začal využívat podkožní tuk jako zdroj energie, musíme navodit v organizmu nedostatek glukózy (krevní cukr) v krvi. Tohoto nedostatku docílíme tím, že na určitou dobu (obvykle na 2 dny, případně i na 3 dny) maximálně omezíme příjem sacharidů (uhlovodanů) ze stravy. Konkrétně to znamená vyřadit ze stravy veškeré obiloviny, včetně rýže, mouky, těstovin, vyloučit brambory, ovoce, některé druhy zeleniny, veškeré sladké nápoje a pokrmy, alkohol. V praxi to tedy znamená, že po dobu 2 dnů se konzumují pouze bílkoviny a „zelená“ zelenina. Konkrétně lze konzumovat téměř bez omezení veškeré libové maso, sojové maso, vejce, neslazené tvarohy a jogurty, čerstvé a nízkotučné sýry. Vhodná je veškerá „zelená“ zelenina jako jsou okurky, špenát, salát, zelí, kapusta, fazolky, růžičková kapusta.

V této fázi se může organizmus dostávat do stavů tzv. hypoglykémie, neboli nedostatku glukózy v krvi. Tento stav se může projevit bolestmi hlavy, pocitem slabosti nebo únavy, podrážděností apod.

Tato fáze je v dietním programu nejdůležitější, neboť při ní s ohledem na nedostatek přijmu sacharidů, sahá organizmus pro vlastních zásobách energie, tedy po podkožním tuku.

3. fáze – po ukončení druhé fáze, kdy měl organizmus minimální, dokonce téměř žádný přísun sacharidů a jako zdroj energie používal (spaloval) podkožní tuk, je nutné opětovně, avšak zpozvolna, se vrátit k příjmu sacharidů.

Na začátku dietního programu doporučujeme nastavit dietní program následovně:

 • od pondělí do středy fáze č. 1 (postupné snižování příjmu sacharidů)
 • ve čtvrtek fáze č. 2 – vyloučení sacharidů ze stravy
 • od pátku do neděle fáze č. 3 – pozvolné/rozumné zvyšování příjmu sacharidů.
 • Pak lze přejít na režim:
  • pondělí a úterý fáze č. 1
  • středa a čtvrtek fáze č. 2
  • od pátku do neděle fáze č. 3

V případě, že je stav hypoglykémie dobře snášen, lze fázi č. 3 prodloužit. Program pak vypadá následovně:

 • pondělí a úterý fáze č. 1
 • středa až pátek fáze č. 2
 • sobota a neděle fáze č. 3

Důležité upozornění, trvání fáze č. 2 by nikdy nemělo být delší než 2 dny, případně 3 dny. Pokud by hypoglykémie trvala déle, mohl by organizmus začít omezovat produkci inzulínu, který je nezbytný pro štěpení sacharidů.

Pro zvýšení efektivnosti dietního programu doporučujeme námi vyráběné doplňky stravy:

Carnitine ultra tabs

Vhodné užívat během všech tří fází dietního programu

Kapslovaný carnitin, vhodné balení, které může být stále „při ruce“.

 

Carnitin tekutý

Vhodné užívat během všech tří fází dietního programu

Oblíbená forma carnitinu.

 

 

Slimetta tabs.

Vhodné užívat během všech tří fází dietního programu

Tablety pro redukční diety, inhibitory (blokátory) vstřebávání cukrů a tuků.

 

Synefrin+niacin tabl.

Vhodné užívat během všech tří fází dietního programu

Synefrin je přírodní látka, získávána z citrusových plodů, napomáhá spalování tuků.

 

Pyruvate Ca cps.

Vhodné užívat během všech tří fází dietního programu.

Pyruvate je velmi účinný spalovač podkožního tuku.

 

Fibretta Plus tbl.

Vhodné užívat během 1. a 3. fáze dietního programu

Tablety Fibretta Plus jsou vlákninové tablety, používají se k dosažení pocitu sytosti a k úpravě zažívání.

 

Slimetta puree

Vhodné užívat během 1. a 3. fáze dietního programu

Slimetta puree je instantní vysokovlákninová kaše, vhodná při redukčních dietách pro navození pocitu sytosti a lze použít jako náhradu jednoho denního jídla.

Slimetta drink

Vhodné užívat během 1. a 3. fáze dietního programu.

Slimetta drink slouží jako zdroj důležitých živin, vhodná při redukčních dietách a rekreačním sportu.

Chlebová směs Slimetta

Vhodné užívat během 1. a 3. fáze dietního programu.

Prášková směs pro domácí přípravu vysokovlákninového chleba. Vhodný doplněk pro redukční výroby.

 

Recovital tbl.

Vhodné užívat během všech tří fází dietního programu.

Multivitaminové tablety, vhodné pro širokou populaci jako doplněk nejdůležitějších vitaminů.

MCT olej

Vhodné užívat během všech tří fází dietního programu.

Rostlinný olej, extrahovaný z vybraných druhů rostlin. Díky střední délce řetězců mastných kyselin je vhodný při redukčních dietách, napomáhá spalování podkožního tuku.

 

Důležité zásady při redukční dietě:

1. buďte trpěliví a dietní program začínejte postupně, aby měl organizmus čas se „úspornému“ programu přizpůsobit.

2. upravte fyzické aktivity a příjem bílkovin tak, aby odpovídaly Vámi požadovanému efektu. Pokud chcete „nahradit“ tukovou hmotu svalovou, pak musíte vykonávat dostatek pohybové aktivity a zároveň musíte tělu dodávat dostatek kvalitních bílkovin, které jsou nezbytné pro růst svalové hmoty.Pokud se však chcete zbavit podkožního tuku a je pro Vás nežádoucí růst svalové hmoty, pak je třeba vykonávat přiměřenou tělesnou aktivitu a zároveň přijímat bílkoviny v běžných objemech.

3. po dosažení požadované hmotnosti je nutné zabránit tzv. jo-jo efektu. Ideální je i nadále pokračovat v omezeném dietním programu nebo odzkoušený dietní program použít např. jeden týden v měsíci.

Copyright © NUTRISTAR s.r.o., Starochuchelská 29/6, Praha 5


Infrasauna Marimex
Kde nás najdete

Sídlo a výdejní místo
Starochuchelská 29/6
159 00 Praha 5


Výrobní závod a prodejna (vzorkovna)
Masarykova 975/4

252 19 Rudná u Prahy

Kontakty

obchod@aditivagroup.com

Sídlo

Tel. +420 724 888 727

Výrobní závod a prodejna

Tel. +420 727 924 297 
Tel. +420 311 610 254

Tel. +420 721 811 323


Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.